دانستنی های فر مژه


فر مژه از مراحل آرایش چشم می باشد که معمولا زمان آن بعد از ریمل است و سبب تغییر شکل ظاهری مژه می شود، اما نکاتی در این رابطه وجود دارد که دانستن آنها خالی از فایده نخواهد بود.

برای استفاده از فر مژه علاوه بر انتخاب وسیله مناسب و باکیفیت ؛ نیاز به دقت، تمرکز و مهارت است و عدم وجود هریک از فاکتورهای عنوان شده ، میتواند سبب کنده شدن مژه ، شکسته شدن و ظاهر ناپسند مژه و یا آسیب دیدن پلک شود که تمامی این موارد نتیجه منفی در آرایش چشم محسوب می شود .

فر مژه را بیشتر برای قسمت های انتهایی مژه و کمتر در نزدیکی پلک ها استفاده کنید ، ضمنا ضرب آهنگ یکسان و فشار آرامی را برای فر زدن مژه رعایت نمائید .

فراموش نکنید، فر مژه زدن بعد از استحمام هم مناسب هست وهم می تواند نامناسب باشد ، زیرا اگرچه در اثر رطوبت فضای حمام و گرمای آب ، امکان شکسته شدن مژه ها کمتر می شود اما در مقابل، استحکام ریشه ها نیز پایین می آید و امکان کنده شدن مژه وجود دارد .

روش ساده تری نیز وجود دارد که می تواند تا حدودی جایگزین فر مژه شود و مشکلات آن را نداشته باشد؛ به این صورت که در هنگام ریمل زدن، انگشت کوچک دست مخالف خود را روی پلک و پشت مژه ها قرار داده و چندین بار ریمل را تا روی انگشتانتان ادامه دهید و پس از اتمام کار، زیبایی مژه هایتان را نظاره کنید .

حرف آخر اینکه اگر از فر مژه های گرمایی استفاده می کنید، هم مراقب تماس آن با پلک خود باشید که سبب التهاب پلک می شود و هم زمان تماس با مژه را کاهش دهید تا سبب سوختن مژه ها نگردد .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت