چین و چروک پس از زایمان


بارداری و زایمان دارای نکات مثبت و منفی فراوانی می باشد که شاید بزرگترین و مهمترین نکته آن که مثبت نیز می باشد؛ معجزه زایش و حیات بخشیدن به موجودی دیگر در این دنیاست .

همچنین ، مادر دچار تغییرات فیزیکی و عاطفی بیشماری می گردد که چین و چروک باقیمانده بر روی شکم ، از نکات منفی به شمار می رود؛ اگرچه نشانی از عشق و فداکاری به حساب می آید .

در این مطلب به بیان نکاتی می پردازیم که با انجام روزانه آنها می توان به کاهش چین و چروک پس از زایمان کمک کرد .

شکم خود را مرطوب نگه دارید : برای این منظور استفاده روزانه از مقادیر مشخصی کره شکلاتی ، آلوئه ورا و کرم های پوستی حاوی ویتامین E موثر خواهد بود .

هنگام استحمام : از یک برس بدن نرم برای مالش دورانی و آرام ، بر روی پوست شکم خود استفاده نمایید تا گردش خون در آن افزایش یابد .

مصرف مواد غذایی مفید : بر اساس تحقیقات معتبر به دست آمده ؛ مصرف چند نوع ماده غذایی ، تاثیر فراوانی بر سلامت پوست خواهد داشت، از جمله : سیب زمینی ، ماهی (قزل آلا) ، کیوی ، دانه های آفتابگردان ، بوقلمون ، چای سبز و سیاه .

تحرک عضلات شکمی : از ورزش های مخصوص عضلات شکم غافل نشوید تا بدینوسیله توان و انعطاف آنها بازیابی گردد (پیاده روی را فراموش نکنید) .

لایه برداری پوست : با کمک از متخصص پوست ، لایه های مرده پوست شکم خود را حذف نمایید .

حرف آخر اینکه ؛ جراحی های موضعی را در آخرین اولویت خود قرار دهید و قبل از هر تصمیم ، از درصد موفقیت ، عوارض جانبی و شرایط دوران نقاهت آگاهی کامل کسب نمایید .

منبع : www,livestrong,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت