بوتاکس ؛ مفید یا زیان آور ؟


اگر شما جز آن دسته از بانوانی هستید که بوتاکس را برای آراستگی و زیبایی انتخاب کرده اید و یا قصد انتخاب آن را دارید ؛ نکاتی را در ارتباط با کاربردهای بیشتر بوتاکس و همچنین فواید و زیان های آن ارائه می دهیم و امیدواریم با مطالعه این مطلب ، تصمیم خود را با آگاهی بیشتر و دقیق تری انتخاب کنید .

کاهش درد میگرن : تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد ، تزریق بوتاکس در بزرگسالی سبب کاهش درد های مزمن میگرن می شود ( لازم به ذکر است برای تاثیر آن ، دفعات و دوره زمانی انجام تزریق ، بسیار مهم است ).

هزینه : زمانی که چند ماه به تزریق بوتاکس اقدام نمائید ، تازه متوجه هزینه های آن خواهید شد ؛ پس از ابتدا به آن بیاندیشید .

رفع انحراف چشم : یکی از مزایای احتمالی که هنوز تحقیقات در باره آن ادامه دارد، تاثیر تزریق بوتاکس در شل شدن عضلات چشم و در نتیجه کاهش انحراف چشمی است (برای بهره بردن از این مزیت احتمالی ، جز مشاوره با پزشک متخصص ؛ هر اقدام دیگری زیان آور خواهد بود).

نوع چین و چروک : برای برخی افراد ، باوری وجود دارد مبنی بر اینکه بوتاکس قابلیت محو کردن تمامی انواع چین و چروک های پوستی را دارد ؛ در حالیکه هرگز اینطور نیست ( از تجربیات افرادی که مشکلات مشابه شما داشته اند ، آگاهی یابید) .

کنترل ادرار : برای افرادی که مشکل کنترل ادرار دارند ، یکی از روش های درمانی ، تزریق بوتاکس به مثانه برای تغییر حجم آن می باشد .

ضد عرق : یکی از کارایی های خوب بوتاکس کاهش میزان عرق کردن بدن است ؛ پس برای افرادی که دردسر تعریق زیاد را در مهمانی ها و مراسم تحمل می کنند ، راهگشا خواهد بود .

اضطراب یا افسردگی : به دلیل تغییرات کنترلی روی عضلات به واسطه تزریق بوتاکس ، گهگاه حالت اضطراب و حتی افسردگی به سراغ آن دسته از بانوانی می رود که استفاده بی حد و اندازه و نسنجیده از بوتاکس داشته اند ( تحقیقات در این زمینه ادامه دارد ) .

پیری زودرس صورت : همانطور که بوتاکس سبب فلج شدن عضلات صورت می گردد ، در بلند مدت و همزمان با رسیدن به پیری ، عدم کارایی عضلات صورت بیشتر نیز می گردد و در مقایسه با افرادی که از بوتاکس استفاده نکرده اند ، پیری صورت بیشتر نمایان خواهد گردید .

فراموش نکنید ؛ بوتاکس را آخرین راه برای زیبایی و رفع عیوب صورت خود در نظر داشته باشید و حتما از مشاوره پزشک متخصص بهره مند شوید .

حرف آخر اینکه ؛ تزریق بوتاکس را فقط نزد پزشک متخصص انجام دهید تا مشکلاتی نظیر افتادگی صورت ، تغییر حجم نامناسب اجزای صورت ، آسیب های مغزی ، تب و تشنج اتفاق نیفتد .

منبع : skincare,allwomenstalk,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت