روش های مقابله با آکنه


شستن صورت : چنانچه مبتلا به آکنه هستید ، روزانه دو مرتبه صورت خود را با آب ولرم و صابون ملایم بشوئید تا آلودگی ، سلول های مرده و چربی پوست پاک شود (انجام این کار بیش از دو بار در روز و یا توسط صابون های قوی ؛ توصیه نمی گردد) .

شستشو را با دست های تمیز و یا پارچه نرم انجام داده و با حوله ای لطیف خشک کنید .

حفظ رطوبت : تاثیر آکنه معمولا برای پوست های خشک، بیشتر و شدیدتر است ؛ بنابراین توصیه می گردد با مرطوب کننده های مناسب ، از خشکی و پوسته شدن پوست پیشگیری نمائید .

داروی آکنه : بدون نیاز به نسخه در دسترس و قابل استفاده است ، اما اگر پوست حساسی دارید، ابتدا کمی از آن را روی ناحیه کوچکی تست کرده و با این روش ، اندازه و تعداد دفعات استفاده از آن را مشخص کنید .

آرایش کمتر : تا جایی که امکان دارد ، از لوازم آرایشی استفاده نکنید (ضمنا هنگام خرید لوازم آرایشی، به برچسب مربوطه در خصوص مواد تشکیل دهنده و همچنین تاثیرات آن توجه نمایید) و در پایان روز، حتما آرایش خود را بطور کامل پاک کنید .

ارتباط موی سر : چنانچه از موادی نظیر ژل، پماد و یا روغن برای موهایتان استفاده می کنید ، دقت نمائید که مواد مذکور روی صورت شما جاری نشود، چراکه باعث مسدود شدن منافذ پوست و تحریک شدن بیشتر آن می گردد .

عدم تماس دست : تا حد ممکن از تماس دستهای بدون محافظ مناسب ، با صورت پرهیز کنید زیرا علاوه بر بروز آلودگی ، ممکن است ایجاد التهاب نماید (تاکید می گردد جوش های صورت را با دست تحریک نکنید).

دوری از آفتاب : اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند سبب التهاب و قرمزی پوست باشد بنابراین در ساعات گرم روز در معرض نور خورشید نباشید و چنانچه مجبور شدید؛ از 20 دقیقه قبل ، از کرم ضد آفتاب استفاده نمائید (پیش از استفاده ، برچسب کرم ضد آفتاب را به دقت مطالعه کنید).

تغذیه پوست : مصرف میوه های تازه ، سبزیجات و همچنین غلات را فراموش نکنید .

ورزش روزانه : ورزش منظم روزانه باعث سلامتی کل بدن از جمله پوست می گردد، البته استحمام پس از ورزش را به جهت طراوت و پاکیزگی پوست فراموش نکنید .

اجتناب از استرس : تحقیقات پزشکان نشان از این دارد که منشا بسیاری از موارد بروز جوش یا آکنه ، استرس می باشد؛ بنابراین در این مواقع ، آرامش خود را حفظ کرده و به راه حل های مقابله با عامل ایجاد استرس بیاندیشید .

حرف آخر؛ مشاوره و معاینه پزشک متخصص را فراموش نکنید .

منبع : www,webmd,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت