ترفند هایی از متخصصان آرایشی دنیا


با گرایش روزافزون به آراستگی ، پیشرفت های تجربی و همچنین تنوع تولید محصولات و تکنیک های آرایشی ؛ بررسی ها و تحقیقات فراوانی در این مورد انجام شده که حاصل آنها ، نکات و ترفندهای جالبی از آرایشگران مطرح دنیا بوده است که تعدادی از آنها در زیر، ارائه می گردد .

اگر زمانتان کوتاه است ، انگشتان لاک زده را در ظرف آب و یخ قرار دهید تا سریعتر خشک شود .

قبل از آغاز طراحی ناخن ، کمی روغن زیتون را به اطراف ناخن هایتان آغشته نمایید .

پس از لاک زدن و قبل از خشک شدن آنها ، ناخن های خود را حدود 3 ثانیه در مجاورت بخار ملایم آب و یا حتی بخار ظرف غذا نگه دارید و جذابیت حاصل از مات شدن لاک ناخنتان را مشاهده کنید .

برای طبیعی تر شدن آرایش صورت ابتدا نواحی دارای چروک (مانند زیر چشم) را با کرم آغشته نمایید .

مداد چشم و خط لب را قبل از استفاده، کمی در فریزر قرار داده و سپس استفاده کنید .

سایه چشم خود را از ترکیب رنگ های تیره مثل قهوه ای، آبی تیره و سبز سیر با یک رنگ روشن ساخته و برای انواع آرایش شب و روز استفاده نمایید .

برای راحتی در پاک کردن آرایش چشم، از چند قطره روغن نارگیل و پنبه استفاده کنید .

از اندکی سایه چشم میتوان بر روی رژلب و برای ماندگاری بیشتر آن استفاده نمود (تناسب رنگ و کیفیت آن را فراموش نکنید) .

قبل از ریمل زدن، یک کارت کوچک روی پلک خود قرار دهید تا با بطور مفصل و بدون هیچگونه آلودگی پلک ، مژه های شما حجیم و دارای فرم شود .

به جای خشک کردن موها با حوله ؛ از پارچه های لطیف مانند یک تی شرت ساده استفاده کنید تا شکنندگی موها کمتر شود .

اگر زمان یا هزینه آرایشگاه را ندارید ؛ شب قبل از مهمانی، موهای خود را شسته و به نرم کننده آغشته نمایید؛ سپس با باد ملایم سشوار کمی خشک کرده و تا صبح استراحت نمایید ؛ خواهید دید که پس از برخاستن از خواب ، نیمه بالای موهایتان صاف و نیمه پایینی دارای فر های مناسبی شده است که فقط با کمی مرتب کردن و پرداختن ، آماده خواهد شد .

شستشوی صورت با آب خنک، بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ؛ سبب کاهش پف و خواب آلودگی چشمها می شود .

پس از بیدار شدن و قبل از دوش گرفتن ، برای دقایق کوتاهی با یک برس بدن ؛ دست ها و پاها و پشت خود را به آرامی مالش دهید تا گردش خون در پوست شما افزایش یابد و به نرمی آن افزوده شود .

خوردن سبزیجات ، میوه ها و یا آبمیوه های طبیعی نظیر گشنیز ، برگ چغندر ، خیار ، کلم پیچ ، سیب سبز ، جعفری و لیمو ؛ باعث طراوت ، شادابی و زیبایی بیشتر پوست می گردد .

منبع : www,health,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت