مقابله با چین و چروک صورت


در این مطلب به بیان تکنیک ها و نکاتی مهم برای کاهش و یا جلوگیری از چین و چروک پوست می پردازیم .

مهمترین و نخستین عامل چروک خوردن پوست ، نور آفتاب است ؛ تاکنون در این زمینه تحقیقات و مقایسه های فراوانی صورت گرفته که همگی گواه بر آثار مخرب نور آفتاب بر پوست بوده است .

اگر مجبور به حضور در نور آفتاب هستید ، کرم های ضدآفتاب را فراموش نکنید .

سیگار کشیدن و حتی دود سیگار دیگران، یکی از عوامل مخرب در شکسته شدن کلاژن و الاستین می باشد و در نتیجه سبب پیری و مردن پوست می شود (در برخی آزمایشهای انجام شده ، تاثیر منفی آن در افراد سیگاری حتی تا حدود 40% بیشتر از سایرین دیده شده است) .

خواب کافی داشته باشید تا از تغییرات هورمونی (نظیر کورتیزول) و آسیب به سلول های پوست شما جلوگیری شود .

تحقیقات صورت گرفته بر روی نحوه خوابیدن افراد، حکایت از این دارد که بعضی حالت ها سبب بروز چروک هایی به اصطلاح "خطوط خواب" در پوست می شود (در بلند مدت)؛ یکی از بهترین حالت های خوابیدن ، به پشت خوابیدن است .

فشار آوردن به عضلات صورت در بلند مدت سبب چین و چروک می گردد (در نور آفتاب به جای اخم کردن ، از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید) .

ماهی منبع سرشار پروتئین و اسید های چرب (امگا 3) است که باعث تغذیه و تقویت سلول های پوست است ، و چین و چروک را کاهش می دهد .

تحقیقات تغذیه ایی صورت گرفته نشان می دهد ، مصرف حداقل شش ماه سویا به عنوان یک مکمل غذایی، سبب کاهش میزان چروک ها و شادابی بیشتر پوست می گردد .

کاکائو حاوی موادی است که سبب گردش خون بیشتر در پوست شده و از آن در مقابل اشعه خورشید محافظت می کند .

مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید ؛ چراکه ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در آنها باعث مبارزه با تاثیرات مخرب رادیکال های آزاد بر پوست می گردد .

استفاده از کرم های مرطوب کننده را فراموش نکنید ؛ زیرا باعث جلوگیری از چروک خوردن پوست می شود و همچنین چین و چروک های موجود را پنهان می کند .

در دفعات شستشوی صورت زیاده روی نکنید و حتما از صابون های حاوی نرم کننده استفاده نمائید .

حرف آخر و نکته بسیار با اهمیت اینکه ؛ انجام تزریق بوتاکس ، متاسفانه تنها یک فریب ظاهری برای کاهش چروک های پوست است و در حقیقت عضلات زیرین پوست را شل و بدون حالت کرده و در نتیجه در بلند مدت ، خود عامل تغییر فرم صورت و یا چروک های بیشتر می شود .

منبع : www,webmd,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت