خط چشم متناسب و زیبا داشته باشیم


پیش از شروع ، خط چشم خود را حدود 15 دقیقه در فریزر گذاشته و سپس استفاده نمایید و تاثیر چشمگیر آنرا مشاهده کنید .

گام اول در کشیدن خط چشم؛ استفاده از خط چشم قهوه ایی یا مشکی بر روی پلک بالا و چسبیده به مژه ها می باشد به این صورت که از گوشه داخلی چشم آغاز و به سمت بیرونی آن ختم گردد .

اگر شب گذشته خواب خوبی نداشته اید و چشمان خسته و خواب آلوده ایی دارید؛ با انگشت اشاره خود، کمی پلک پایینی را کشیده و لبه داخلی پلک پائین خود را با خط چشم بژ نازک ، زینت دهید تا به درخشندگی و شادابی آن افزوده شود .

بر روی خط چشم تیره می توان رنگ های دیگر نظیر آبی و یا بنفش نیز بکار برد (بر اساس سلیقه و یا فرم چشم ها) .

جدا از سلایق و علایق ؛ لازم است در انتخاب خط چشم ، به رنگ چشم نیز توجه گردد : به عنوان مثال اگر چشمان آبی دارید، خط چشم با زمینه بنفش انتخاب جذابی خواهد بود و یا اگر چشمان قهوه ای دارید ، خط چشم سبز تیره و یا برنزی را امتحان کنید .

برای فرم آرایش چشم گربه ایی که از گذشته طرفداران فراوانی داشته و هنوز هم مورد استقبال هست، استفاده از خط چشم مایع و یا ژله ایی توصیه می گردد .

فرم خط چشم بالدار که تفاوت هایی با فرم چشم گربه ایی دارد، طرفداران خاص خود را دارا می باشد ، ضخامت آن به دلخواه شما می شود ؛ همچنین گوشه های بیرونی آن به طور بارزی، به سمت بالا (نزدیک به انتهای ابرو ها) ختم می گردد .

اگر علاقه مند به استفاده از خط چشم سفید هستید ، گوشه های داخلی چشم مکان مناسبی برای آن است؛ چراکه بر بزرگتر دیده شدن و برجستگی چشم می افزاید .

خط چشم نازک و ساده نیز درست در مقابل فرم های ضخیمی که بالاتر اشاره گردید ، برای هر لحظه و موقعیتی مناسب است ؛ بدون اینکه نیاز به دقت و زمان زیاد باشد .

خلاقانه عمل کنید ؛ شاید مدل های متنوع به عنوان مثال : خط چشم از میانه به سمت بیرون چشم و یا حتی خط چشم فقط در انتهای چشم شما و امتداد آن، بر زیبایی صورت شما بیفزاید .

توجه: برای بانوانی که تجربه کمتری در آرایش دارند توصیه می گردد رنگ ریمل ، خط چشم و سایه را تا حدودی نزدیک به هم انتخاب نمایند و برای استفاده از خط چشم مایع ، مهارت بیشتری کسب نمایند .

حرف آخر اینکه ؛ توازن در آرایش هر دو چشم ، استفاده از خط چشم مرغوب و البته صرف وقت و حوصله ؛ بر زیبایی آرایش چشمان شما خواهد افزود .

منبع : www,bethbenderbeauty,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت