نحوه نگهداری درست از لوازم آرایشی


با توجه به اینکه بعضی از لوازم آرایشی بهداشتی دارای تاریخ مصرف هستند و نحوه نگهداری از آنها خاص می باشد؛ لازم است دقت زیادی در این زمینه صورت گیرد تا استفاده از آنها نتیجه منفی بر زیبایی شما نداشته باشد .

در زیر به بیان برخی نکاتی مختصر اما مهم در این زمینه می پردازیم .

خط چشم : تجربه تعدادی از آرایشگران حرفه ایی حکایت از آن دارد که مداد خط چشم را برای مدت کوتاهی در جای خنکی قرار داده و سپس اقدام به آماده سازی و تراشیدن آن نمائید و تاثیر شگفت آنگیز و متفاوت آن را ببینید .

ماسک های صورت : همواره توصیه می گردد که ماسک های صورت را بصورت تازه استفاده نمائید؛ در غیر اینصورت لازم است آنها را در محیط خنک نگهداری کنید تا سبب التهاب و قرمزی پوست شما نشوند.

لاک ناخن : نگهداری از لاک ناخن در گرما باعث افزایش تدریجی غلظت آن می شود و نارضایتی شما را هنگام استفاده در پی خواهد داشت .

کرم ها : تقریبا اکثر کرم ها پس از آنکه پلمب آنها باز شد و مورد استفاده قرار گرفت لازم است در جای خنک مثل یخچال نگهداری شوند تا از تکثیر باکتری ، ترکیب با آلودگی های محیطی و یا تاثیر منفی اشعه ماوراء بنفش بر آنها ، جلوگیری شود .

رژ لب و برق لب : با نگهداری رژ لب و برق لب در جای خشک و خنک ، از تغییر ظاهری آن پیشگیری خواهید کرد .

عطر : بنا بر تحقیقات صورت گرفته، عناصر تشکیل دهنده عطر در مواجهه با نور و یا گرما ؛ دچار تغییرات شیمیایی می شوند که تاثیر مخربی بر کیفیت آنها خواهد داشت .

حرف آخر اینکه؛ مطمئن ترین و پسندیده ترین آرایش زمانی حاصل می شود که از لوازم آرایشی معتبر استفاده نمائید و علاوه بر آن ، به تاریخ مصرف و نحوه نگهداری درج شده بر روی آنها دقت فرمائید .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت