داشتن مژه های بلند و طبیعی


قبل از توجه به رنگ ، اندازه و فرم ؛ بدون شک اولین معیار جذابیت و زیباتر دیده شدن چشم ، مژه می باشد .

برای آرایش مژه، بسیاری از بانوان از روشها و ابزارهایی نظیر ریمل های نامرغوب استفاده می کنند که تنها در کوتاه مدت مفید است و در بلندمدت نتیجه منفی بر زیبایی مژه خواهد داشت ؛ غافل از اینکه با بهره بردن از روش های طبیعی می توان برای همیشه مژه هایی زیبا و بلند داشت .

اما نکته با اهمیت این است که برای دیدن تاثیر روشهای طبیعی نگهداری از مژه، شاید لازم باشد دو ماه صبر داشت و البته چرخه مراقبت را کامل نمود .

در زیر به بیان نکاتی طبیعی در این باره خواهیم پرداخت .

پاک کردن آرایش در پایان روز : مواد آرایشی مژه نظیر ریمل، معمولا سنگین هستند (بر خلاف ظرافت و لطافت مژه) و باقی ماندن آنها هنگام خواب سبب کنده شدن و یا شکستن و تغییر حالت مژه می شود .

روغن زیتون : آغشتن مژه ها به روغن زیتون، یکی از بهترین راه های طبیعی می باشد که تاثیر مثبتی در رشد آنها خواهد داشت (ترکیب روغن زیتون با روغن کرچک هم مفید خواهد بود).

وازلین : هر شب آغشتن کمی وازلین به مژه ها سبب ضخامت و استحکام بیشتر آنها می شود .

چای سبز : برگ چای سبز را در آب ولرم قرار داده و پس از زمان اندکی، آن را روی مژه های خود بزنید و تاثیر رشد ، ضخامت و استحکام مژه ها را ببینید .

پوست لیمو :پوست لیمو را کنده و برای چند روز در محلول روغن زیتون یا کرچک قرار دهید؛ سپس به مژه های خود آغشته کنید تا رشد بهتری داشته باشند .

مرتب کردن مژه : اصلاح و مرتب کردن مژه (تنها حدود یک چهارم مژه) برای هر دو یا سه ماه یکبار مفید است و سبب تحریک شدن فولیکول های ریشه مژه و رشد سریعتر آن می شود .

رژیم غذایی : نکته ای که نباید از آن غافل شد رعایت رژیم غذایی سلامت چشم و مژه است و می توان استفاده از موادی نظیر میوه ها به ویژه سیب ، سبزیجات، تخم مرغ، گوشت، ماهی و سایر منابع پروتئینی را توصیه نمود .

حرف آخر اینکه ؛ از تاثیر شگفت انگیز صبحانه بر زیباییتان غاقل نشوید؛ پس هرگز خوردن صبحانه را ترک نکنید .

منبع : www,stylecraze,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت