نگهداری از موهای فر (قسمت دوم)


در ادامه مطلب شماره یک با عنوان "نگهداری از موهای فر" ، به بیان نکاتی در مورد نگهداری ساده تر از موهای فر و مجعد پرداختیم و با توجه به نظرات و درخواست های شما عزیزان ، بر آن شدیم تا نکات کاربردی و مهم دیگری را در همین زمینه ارائه نمائیم .

وسائل اصلاح مو که آغشته به الکل است ، سبب خشکی بیشتر مو ها و فر شدن بیشتر می گردد ؛ پس قبل از اصلاح، الکل موجود بر روی وسائل موردنیاز را بطور کامل پاک کنید .

مدل موهای خود را بر اساس تجربیات گذشته و علاقه خود انتخاب نموده و اجازه تغییر ناگهانی آن را توسط آرایشگر ندهید، چراکه ممکن است مدل جدید موهایتان برخلاف پندار شما شود و نارضایتی شما را در پی داشته باشد .

محصولات آرایشی بهداشتی موهای خود را بدون عجله و با بررسی برچسب آنها و همچنین تجربیات افرادی که موهای شبیه موهای شما دارند، انتخاب کرده و هرگز تحت تاثیر تبلیغات محصولات قرار نگیرید .

شانه کردن بیش از حد موها، باعث فر شدن بیشتر می گردد .

استفاده بیش از اندازه از ژل یا موس سبب نیاز به شستشوی بیشتر مو می گردد و این کار ، فر مو ها را بیشتر خواهد کرد .

پس از استحمام، موهای خود را با دستانتان صاف و مرتب کرده و سپس با کلاه های گرم کننده سر ، اندکی بپوشانید تا با حرارت موجود و بصورت طبیعی خشک شود و خواهید دید که از فر موهای شما کاسته شده است (البته برای موهای کوتاه نتیجه بیشتری دارد) .

ماهانه یک بار ، موهای خود را به روغن زیتون آغشته کرده و ماساژ دهید تا گردش خون در پوست سر و موهای شما افزایش یافته و استحکام و درخشندگی و ساختار موها پسندیده تر گردد ( اگرچه روغن زیتون دارای بو می باشد اما تاثیر آن از نرم کننده بیشتر و البته هزینه آن نیز کمتر است ! ) .

مصرف میوه و سبزیجات و نوشیدن روزانه 7 -8 لیوان آب برای موهای فر شما ، مفید خواهد بود .

برای داشتن ظاهر آراسته تر ، به جای باز کردن موها از فرق وسط سر به دو نیم؛ از بالای قوس یکی از ابروها، موهایتان را به سمت دیگر کج کنید و تجربه جدیدی کسب نمائید ! .

منبع : www,wikihow,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت