به این نکات جهت اپیلاسیون توجه کنید


به بانوانی که تازه میخواهند از اپیلاسیون استفاده نمایند، توصیه می گردد به طور منظم هفته ای یک مرتبه این کار را انجام دهند (منظم بودن دوره اپیلاسیون ، 2 ویژگی مهم به همراه دارد : اول اینکه تحمل درد آسانتر می شود و دوم اینکه میزان رشد موها کاهش می یابد ) .

تعداد دفعات انجام اپیلاسیون بسته به سرعت رشد مو دارد و این مورد برای افراد مختلف متفاوت است ؛ پس حتی ممکن است در ادامه یک مرتبه اپیلاسیون در ماه نیز کافی باشد .

انتخاب روش و زمان انجام اپیلاسیون متفاوت است و وابسته به عادت های بهداشتی ، نظافتی و روشهای زندگی افراد دارد ؛ البته خیلی از بانوان ترجیح می دهند این کار را در حمام و رطوبت محیط انجام دهند؛ برخی نیز محیط و روش خشک را انتخاب می کنند تا انتخاب زمان و مکان برای انها راحتتر باشد ؛ تعدادی نیز سالن های زیبایی مرتبط را برای اپیلاسیون انتخاب می کنند تا با مشکلات اصلاح نامرتب و خسته کننده مواجه نشوند .

انتخاب آب سرد یا گرم در اپیلاسیون محیط های مرطوب (حمام) ، تاثیری در روند حذف موها ندارد و سلیقه ایی است ؛ اما فراموش نکنید که استفاده از آب خیلی داغ ، سبب التهاب پوست و درد بیشتر اپیلاسیون می گردد .

اپیلاسیون را از محدوده هایی آغاز کنید که درد کمتری دارد ؛ با این کار ، تحمل درد برای نواحی حساس تر بدن افزایش می یابد (در بیشتر بانوان ، قسمت های پایین پا، درد کمتری دارد و مناسب آغاز اپیلاسیون است ) .

برای پوست های غیر حساس، بهتر است اپیلاسیون حداقل یک روز قبل از مراسم مورد نظر باشد تا پوست به حالت طبیعی اولیه باز گردد (برای پوست های حساس فاصله اپیلاسیون تا مراسم باید بیشتر باشد).

حرف آخر اینکه ؛ دوره های اپیلاسیون را به طور مرتب انجام دهید تا میزان رشد موها کاهش یابد و حساسیت پوست و درد ناشی از اپیلاسیون ، کمتر شود ؛ ضمنا در بین این دوره ها، از سایر روش های حذف مو (نظیر تراشیدن) استفاده نکنید .

منبع : www,gulfnews,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت