نگهداری از موهای فر - بخش نخست


اگر شما جز آن دسته از بانوان می باشید که بطور طبیعی دارای موهای فر یا مجعد هستند ، و نگهداری و شستشوی آنها باعث آزار شما شده و به سبب آن، از زیبایی ها و منحصر بفرد بودن موهای خود غافل شده اید ؛ توصیه هایی را تقدیمتان می نماییم تا قدر موهای خود را بیشتر و بیشتر بدانید.

نخست، در انتخاب آرایشگر دقت نمائید تا آشنا به تکنیک های اصلاح موهای فر باشد؛ و مطمئن ترین و ساده ترین راه، استفاده از تجربیات و اطلاعات افرادی است که موهای شبیه موهای شما دارند .

فراموش نکنید که شستشوی روزانه برای موهای شما مناسب نیست اما هر بار که استحمام می کنید، استفاده از نرم کننده بسیار مفید خواهد بود (دقت در انتخاب شامپو و نرم کننده سازگار با موهای شما، ضروریست ) .

شستشو موهای خود را با آب نسبتا خنک انجام دهید ؛ زیرا کمک می کند تا درخشندگی موها بیشتر شود ، رطوبت آنها حفظ گردد و از میزان پیچ و تاب مو کاسته شود .

در هنگام شانه کردن موها، همواره از انگشتان دست دیگر خود برای امتداد مسیر حرکت شانه، کمک بگیرید تا از فر شدن موها در زمان شانه کردن جلوگیری شود (بهترین زمان شانه کردن، هنگام مرطوب بودن مو می باشد) .

اگر قصد استفاده از مواد حالت دهنده نظیر ژل یا موس را دارید، کمی از آن را (به تناسب بلندی مو) کف دست زده و دست ها را به هم مالش دهید تا ماده گرم تر شود ؛ و سپس به آرامی دستها را روی موهای خود بکشید تا بطور یکنواخت پخش شود و سریعتر جذب گردد ( زمان مناسب برای این کار ، پس از استحمام و قبل از خشک شدن کامل موها می باشد) .

برای خشک کردن موهای فر خود ، از روش طبیعی و هوای آزاد استفاده کنید و در کنار آن می توانید از باد خنک سشوار نیز بهره ببرید؛ اما استفاده کامل از باد گرم سشوار سبب فر شدن بیشتر مو می گردد .

موهای خود را بصورت ماهانه سم زدایی کنید چرا که آلودگی های محیطی ، ویروس ، میکروب و حتی بوهای نا مطبوع مثل بوی سیگار، بیشتر در بین موهای مجعد و دارای فر باقی می ماند و ممکن است به سلامت عمومی شما صدمه بزند .

حرف آخر ؛ با گره های ایجاد شده در موی خود مبارزه نکنید ؛ و در عوض با کرم های نرم کننده ، باد گرم ملایم و البته بدون شتابزدگی ، آنها را مرتب نمائید.

منبع : www,wikihow,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت