نگهداری از پوست های حساس


اگر شما جز آن دسته از بانوانی هستید که پوست حساسی دارید و با هر تغییر در روش و یا وسایل آرایشی و بهداشتی ، پوستتان ملتهب می گردد؛ در زیر نکات کلیدی را برای شما بیان خواهیم نمود .

اول تست، بعد استفاده : اگر قصد استفاده از محصول آرایشی بهداشتی جدیدی دارید، ابتدا کمی از آن را روی نواحی پنهان نظیر بازو و پشت گوش تست کنید و اگر تا 24 ساعت، حساسیت و خارش و تغییر رنگ پوست مشاهده نکردید، از آن محصول استفاده نمائید .

حفظ رطوبت پوست : همواره مراقب میزان رطوبت پوست خود باشید ؛ این مراقبت را هم صبح ها قبل از آغاز فعالیت و هم شب ها قبل از استراحت انجام دهید تا آلودگی و حساسیت کمتری روی پوست شما ایجاد گردد .

توجه به برچسب محصولات : از جمله عواملی که باعث حساسیت می گردد ، مواد نگهدارنده و رایحه هایی هستند که در محصولات آرایشی بهداشتی وجود دارد ؛ پس به شنیده ها اعتماد نکنید و اطلاعات برچسب محصول مورد نظرتان را با دقت بخوانید .

شستشوی مناسب : شستشوی دومرتبه پوست در طول روز باعث تمیز شدن بیشتر منافذ ریز و درشت می گردد و از تجمع آلودگی و حساسیت می کاهد؛ ضمنا فراموش نکنید که از شوینده های مناسب برای پوست های حساس استفاده کنید و از مالش های شدید و محکم در هنگام شستشو پرهیز نمائید .

ملزومات کیف همراه شما : برای شما که پوست حساسی دارید ، همراه داشتن همیشگی کرم مرطوب کننده ، شوینده مناسب و کرم ضدآفتاب، ضروری و لازم است .

دقت در انتخاب لوازم آرایشی : تا جای ممکن از استفاده لوازم آرایشی دارای نگهدارنده ، ضد آب ، کهنه و تاریخ مصرف گذشته اجتناب نمایید ؛ همچنین توصیه می گردد ، خط چشم مدادی را جایگزین نوع مایع آن کنید .

منبع : www,womenshealthmag,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت