راهنمای فرنچ ناخن


بدون معطلی ، توجه شما را به نکاتی پیرامون ( قبل ، هنگام و پس از ) فرنچ ناخن جلب می نماییم و امیدواریم مورد استفاده شما همراهان گرامی واقع گردد.

حتما قبل از آغاز، آثار لاک قبلی را بطور کامل از بین ببرید : حتی اگر به ظاهر ناخن های شما پاکیزه است، یک بار بصورت کامل، تمامی گوشه ها را تمیز نمائید (استون روی برخی از ناخن ها ، شکنندگی و آسیب به همراه دارد؛ پس در انتخاب تمیزکننده ناخن دقت کنید) .

پس از تمیز کردن ناخن ها، آنها را به شکل دلخواه خود کوتاه نمائید : فراموش نکنید که فرنچ بر روی ناخن های بلند، جلوه بیشتری دارد و بهتر است ارتفاع همه ناخن ها، تقریبا برابر باشد .

سوهان زدن : پس از کوتاه کردن، سر و گوشه های ناخن را با سوهان مناسب ، صاف کرده و جلا دهید (دقت نمائید که سوهان را در سرتاسر لبه های ناخن حرکت دهید و به سمت پایین ناخن فشار ندهید) .

مرطوب کردن ناخن : در ادامه، انگشتان خود را در یک ظرف آب گرم حاوی کمی شیر و یا روغن زیتون قرار داده و پس از حدود 3 دقیقه ، با یک حوله خشک نمائید .

تمیز کردن پوسته ها : با یک وسیله تمیز و باریک مانندخلال دندان، به آرامی پوسته های گوشه های انتهایی ناخن را جدا نمائید .

رنگ زمینه فرنچ : زمینه یا پایه فرنچ کلاسیک را یک رنگ ملایم مانند صورتی کمرنگ و یا کرم رنگ انتخاب کرده و از پایین به بالای وسط ناخن کشیده و سپس نواره های راست و چپ باقیمانده را بکشید .

(اگر به دنبال فرنچ غیر کلاسیک هستید، می توانید از رنگ های تند مانند قرمز ، آبی ، بنفش و یا هر رنگ تند دیگر استفاده نمائید) .

(میتوانید لاک زمینه را 2 بار بزنید؛ اما قبل از ورود به مرحله بعد، از خشک بودن کامل رنگ زمینه مطمئن شوید) .

لاک تاج ناخن را بهتر است سفید انتخاب کنید و پس از ثابت کردن کامل محل انگشتان خود و با حوصله اثدام به زدن آن کنید (برای تکرار این کار و رنگ بندی های مورد نظرتان ، فرصت دهید تا لایه اول خشک شود) .

اگر از کیت های مخصوص فرنچ استفاده می کنید ، چسب مخصوص به شما کمک می کند تا با نظم و تمیزی مطلوب تری این کار را انجام دهید (چسب زخم، جایگزین مناسبی برای آن به شمار می رود اما چسب های دیگر ممکن است سبب کنده شدن رنگ زمینه ناخن شود) .

نکته آخر اینکه؛ استفاده از یک لایه روشن مانند برق ناخن، (پس از اتمام و خشک شدن فرنچ بصورت کامل) ، سبب استحکام بیشتر آن می گردد .

منبع : www,wikihow,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت