تاثیر چای بر موهای شما ؟!


همه ما می دانیم که انواع چای ( به خصوص چای سبز و سیاه ) دارای میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان هستند و جالب است بدانید بر اساس برخی آزمایش ها و تحقیقات صورت گرفته، میزان آنتی اکسیدان در چای حدود 10 برابر آن در سایر سبزیجات و میوه ها است و همچنین مصرف چای تاثیر شگرفی در رشد مو و شفافیت رنگ آن دارد .

اما اگر با آگاهی از خواص انواع چای و شناخت از موهای خود ، نوشیدنی خود را انتخاب کنید ؛ تاثیر بارزتری خواهید دید .

شستشوی مو با چای بابونه غلیظ و تازه دم و البته خنک شده ، سبب بهتر دیده شدن رنگ موهای بلوند شما می گردد و باعث زیبایی بیشتر موهای روشن می شود ؛ پس اگر موهای روشن دارید ، چای بابونه را فراموش نکنید .

اگر موهای مشکی دارید و از آن راضی هستید ، موهای خود را با یک قوری چای سیاه دم کشیده غلیظ و خنک ، آغشته نمایید و پس از شستشو ، از موهای مشکی درخشنده خود لذت ببرید .

اگر موهای خرمایی و یا متمایل به قرمز رنگ دارید، استفاده از دمنوش گل همیشه بهار باعث ایجاد رنگ قرمز ملایم و روشن موهای شما می گردد ، البته در ابتدای استفاده ، در میزان و دفعات مصرف آن دقت نمایید تا تغییر رنگ موهای شما زیاد و خیلی متفاوت نشود و همچنین آگاه باشید که ترک کردن استفاده از آن برای طولانی مدت ، سبب نامطلوب شدن رنگ موهای شما می گردد .

دمنوش رزماری ، یک غذای مفید و مناسب برای انواع موها، به خصوص موهای تیره رنگ است و بدانید که نوشیدن روزانه 2 فنجان دمنوش رزماری، سبب افزایش گردش خون در موها شده و از ریزش آنها جلوگیری می نماید و حتی پس از شیمی درمانی نیز توصیه شده است.

و نکته ای که در مورد تمامی دمنوش ها قابل ذکر است اینکه ؛ تاثیر شستشوی مو با آنها بین 30 دقیقه تا 1 ساعت ، صبر و بردباری شما را طلب می کند .

حرف آخر اینکه ؛ نگهداری از مو با مصرف دمنوش های طبیعی ، در کنار صبر و حوصله شما ؛ باعث سلامت و زیبایی بیشتر موها می گردد؛ چرا جرعه ای از آن ننوشیم ؟! .

منبع : www,huffingtonpost,com

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت