لاغر و استخوانی کردن صورت


معمولا با افزایش وزن و یا سن ، بر میزان چربی صورت افزوده می شود ؛ اما برخی افراد بدون دلایل مذکور، دارای صورت های به اصطلاح تپل هستند و به دنبال تغییر فرم و یا لاغر کردن صورت خود می باشند .

در اینجا به بیان نکاتی برای کاهش چربی صورت و همچنین تغییر فرم مناسب آن می پردازیم .

استفاده از میوه و سبزیجات ترش نظیر ریواس و کیوی ، در چربی سوزی صورت کارآمد است (ماساژ پوست با این میوه ها نیز موثر است و چربی های زیر پوستی را تا حدودی کاهش می دهد) .

تا حد امکان از مصرف غذاهای پرکالری پرهیز کنید ، چراکه برخی بخش های بدن نظیر شکم و صورت ، اغلب جذب چربی سریعتری دارند ؛ و در نهایت کاهش دادن آنها ، با دردسر های لاغری و کاهش وزن بیشتری همراه خواهد بود .

از جمله ورزش هایی که به فرم دهی و کاهش چربی صورت کمک می کند ، شامل : فشار پیشانی با کف دست ، نرمش گردن ، حرکت دادن زبان به خارج و داخل دهان ، باز و بسته کردن دهان در حالتی که سر رو به عقب خم شده ، و حرکت بالا و پایین ابرو ها می باشد (این فعالیت ها طی چند نوبت در روز انجام شود ولی هر نوبت بیش از چند ثانیه طول نکشد) .

فراموش نکنید هرچه فعالیت بدنی شما بیشتر باشد و از وزن کلی بدن کاسته شود، به نسبت چربی صورت نیز کاهش می یابد ؛ پس ورزش را در برنامه روزانه خود جای دهید ، هرچند اندک .

نکته آخر اینکه ؛ جراحی پلاستیک را به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید ؛ و البته این نکته را بدانید که صورت های چاق در مقایسه با صورت های لاغر ، چین و چروک کمتری به خود می گیرند !

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت