با جوش سرسیاه چه کنیم؟


جوش های سرسیاه در مقایسه با جوش های سرسفید ، منافذ باز تری دارند و متشکل از چربی و سلول های مرده پوست هستند که در مجاورت با هوا، تغییر رنگ داده اند.

لوازم آرایش نا مرغوب ، استرس ، سیگار ، الکل ، چربی ، وراثت و کافئین از جمله دلایل ایجاد این جوش ها هست .

بدون معطلی به بیان روشهای ساده و سریع و کم هزینه ، برای درمان و جلوگیری از تاثیرات ناپسند جوش های سرسیاه می پردازیم و امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد .

با کنترل میزان چربی پوست می توان جوش های سرسیاه را کاهش داد ؛ برای این کار ، صورت را دو مرتبه در طول روز و نه بیشتر ( زیرا سبب تحریک و ترشحات پوستی می گردد) با شوینده های ملایم ، شستشو دهید .

آب زیاد بنوشید و از خوردن غذاهای خیلی چرب و استفاده از کرم های چرب پرهیز کنید .

گوجه فرنگی پوست کنده و پوره شده را روی پوست مالیده و چند ساعت به همان شکل استراحت کنید و سپس بشوئید (گوجه فرنگی خاصیت ضد عفونی دارد و جوش را خشک می کند) .

ترکیب سفیده تخم مرغ و عسل را به محل جوش مالیده و پس از حدود بیست دقیقه بشوئید (اگر تحمل بوی تخم مرغ برای شما دشوار است ، میتوانید تنها از عسل استفاده نمائید).

تلاش کنید بر خود غلبه نمائید و اقدام به فشار دادن جوش نکنید چرا که در بلند مدت اثرات منفی زیادی خواهد داشت ؛ اما چنانچه مجبور به آن شدید ، ابتدا دوش آب گرم بگیرید و یا از بخور استفاده نمائید و یا کمی عسل گرم شده را روی محل آغشته کرده تا جوش نرم شود و سپس با اندکی فشار آن را خارج کنید (دقت کنید تا میکروب و آلودگی وارد محل جوش نشود) .

به یاد داشته باشید ؛ پارچه روی بالشت اگر به موقع تعویض نشود ، تبدیل به منبع آلودگی و چربی می شود که چندین ساعت در مجاورت پوست صورت خواهد بود و در نتیجه هیچ روشی برای رفع جوش ، موثر واقع نمی گردد .

غیر از روش ها و مواد ذکر شده؛ روش های و مواد دیگری همچون آبلیمو ، دارچین ، شیر ، جوز ، جوش شیرین و نمک نیز موثر است که با توجه به نوع ، اندازه و شدت جوش ؛ مشکل گشا خواهد بود .

حرف آخر ؛ همواره پیش از رفتن به رختخواب ، آرایش خود را بصورت کامل پاک کنید و اگر خستگی و بی حوصلگی مانع آن شد، تاثیر منفی جوش های سرسیاه را بر روی زیبایی پوست صورتتان تصور نمائید ؛ و آنگاه بر خستگی غلبه خواهید کرد !

تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت