تکنیک هایی برای نگهداری از لاک ناخن


یکی از علایق مشترک اکثر بانوان، لاک زدن ناخن است و به همین دلیل، دقت و زمان زیادی صرف آن می شود ؛ پس نگهداری از آن نیز دارای اهمیت زیادی است.

در این مطلب سعی در بیان نکات کلیدی داریم تا بتوان نگهداری بهتر و آسان تری از لاک و نهایتا زیبایی انگشتان داشته باشیم .

پیش از شروع لاک زدن، با پنبه ای مناسب و استون؛ یک بار دیگر تمام سطح ناخن را تمیز نمایید تا هم چربی باقی نماند و هم اثری از لاک قبلی موجود نباشد .

در انتخاب لاک دقت داشته باشید و هرگز از لاک کهنه استفاده ننمایید (روش ساده تشخیص : لاک کهنه در مقایسه با لاک نو به هنگام استفاده، ایجاد حباب می کند) .

لاک خود را در جای تاریک و خنک نگهداری کنید و پس از هر بار استفاده ، درب آن را محکم ببندید .

لاک را دولایه بزنید حتی اگر رنگ لاک شما تیره است (پس از زدن لایه اول ، صبر کنید تا کامل خشک شود و سپس لایه دوم را بزنید) .

هیچ عجله ای در خشک شدن لاک نداشته باشید و تا حد امکان حتی از روش فوت کردن نیز استفاده نکنید زیرا ممکن است لاک ناخنتان، موج دار شود و یا بزاق دهان شما در آن مخلوط شود .

لاک زدن را از وسط ناخن شروع کرده و فرچه را به سمت بالا بکشید و سپس به لاک زدن کناره های ناخن بپردازید .

زدن برق ناخن روی لاک ، یک لایه محافظتی مناسب محسوب می شود .

حرف آخر؛ به یاد داشته باشید با هر اندازه مراقبت؛ انجام کارهای خشن و سنگین بدون دستکش مناسب، هم باعث آسیب به ناخن ها و هم لاک روی آنها خواهد شد .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت