خواص ماسک عسل برای جوش صورت


معمولا دلیل جوش زدن صورت، مسدود شدن منافذ غده های چربی زیر پوست است که آن نیز به دلایلی نظیر آلودگی و یا اختلالات هرمونی اتفاق می افتد.

اما جوش چه کوچک و کم تعداد باشد و چه زیاد و چرکین، خوشایند نیست و زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از روش های موثر و طبیعی در رفع این مشکل، استفاده از ماسک های عسل است که سبب باز شدن منافذ پوست و ضدعفونی آن می گردد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی عسل باعث جوانی و طراوت پوست می شود و در درمان عفونت های قارچی و تبخال نیز کارگشاست.

علاوه بر ماسک عسل خالص ، می توان از ماسک های ترکیبی دیگری نیز استفاده گردد که در زیر تنها به برخی از آنها اشاره مختصری می نماییم.

ماسک عسل و شیر و لیمو و ماست : سبب تمیزی و نرمی پوست می گردد (البته استفاده از لیمو برای پوست های خشک توصیه نمی گردد).

ماسک عسل و آلوئه ورا : خواص آلوئه ورا بر روی پوست بسیار شفابخش و کارآمد است (این ماسک مناسب پوست های حساس می باشد).

ماسک عسل و تخم مرغ و روغن زیتون : این ماسک مناسب پوست های خشک است (میزان استفاده از روغن زیتون، بستگی به میزان خشکی پوست دارد).

غیر از موارد بیان شده، ترکیب عسل با مواد دیگری همچون؛ سیب ، دارچین و جوز هندی نیز بسیار مفید است.

به یاد داشته باشید که در تهیه تمام ماسک های بالا، از مواد تازه و عسل خالص استفاده نمایید و همچنین با کمک مخلوط کن، محلولی همگن بدست آورید؛ یک لایه از ماسک را روی صورت مالیده و پس از حدود 15 دقیقه، با کمک آب ولرم بشویید.

حرف آخر؛ ماسک را بصورت تازه مصرف نمائید و باز هم تاکید می نماییم پیش از استفاده، کمی از آنرا روی پوست نقاط دیگر بدن مانند بازو تست نمائید تا حساسیت و تاثیر منفی برای شما نداشته باشد.

(دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که عسل خالص را می توان با آب ولرم و لیمو مخلوط نمود و برای درخشندگی و براق شدن موها استفاده کرد).


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت