مژه و فرمژه


فرمژه قسمت مهمی از آرایش چشم می باشد که معمولا بعد از ریمل انجام می شود و سبب تغییر شکل ظاهری مژه می شود، اما نکاتی در این رابطه وجود دارد که دانستن آنها مفید خواهد بود.

برای استفاده از فر مژه علاوه بر انتخاب وسیله مناسب و باکیفیت ؛ نیاز به دقت، تمرکز و مهارت است و عدم وجود هریک از فاکتورهای مذکور ، میتواند سبب کنده شدن مژه ، شکسته شدن و ظاهر ناپسند مژه و حتی آسیب رسیدن به پلک شود؛ که تمامی این موارد تاثیر منفی در زیبایی چشم محسوب می شود .

فر مژه را بیشتر برای قسمت های انتهایی مژه و کمتر در نزدیکی پلک ها استفاده کنید ، ضمنا ضرباهنگ یکسان و فشار آرامی را برای فر مژه زدن رعایت نمائید .

به یاد داشته باشید که فر مژه زدن بعد از استحمام هم مناسب هست وهم می تواند نامناسب باشد ، زیرا در اثر رطوبت و گرمی آب ، امکان شکسته شدن مژه ها کاهش یافته اما در مقابل استحکام ریشه نیز پایین است و ممکن است باعث کنده شدن مژه شود .

روش ساده تری نیز وجود دارد که می تواند تا حدودی جایگزین فر مژه شود و مشکلات آن را نداشته باشد؛ به این صورت که در هنگام ریمل زدن، انگشت کوچک دست مخالف خود را روی پلک و پشت مژه ها قرار داده و چندین بار ریمل زدن را تا روی انگشتتان ادامه دهید و پس از اتمام کار و شستن انگشت ! ، زیبایی مژه هایتان را در آینه نظاره کنید .

حرف آخر اینکه اگر از فر مژه های گرمایی استفاده می کنید، هم مراقب تماس آن با پلک خود باشید که سبب التهاب پلک می شود و هم زمان تماس با مژه را کاهش دهید تا باعث سوختن مژه ها نشود .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت