پیشینه آرایش و تاریخچه لوازم آرایشی


پیشینه آرایش و تاریخچه استفاده از لوازم آرایشی به چندین هزار سال قبل برمی گردد و نگاره هایی که از کلئوپاترا (ملکه مصر) و محیط پیرامون وی وجود دارد گویای این ادعا می باشد .

مقطع بعدی تاریخ که تحول بزرگی در آرایش بوده ، به دوران روم و یونان باستان بر می گردد، یعنی زمانی که خانمهای رومی اقدام به استفاده از مواد گیاهی قرمز رنگ می کردند و صورت های خود را با ترکیبات گچی، روشن و سفید جلوه می دادند و از مواد سیاهی مشابه سرمه برای آرایش چشمان خود بهره می بردند.

در آسیا نیز چینی ها و ایرانیان پیشگام آراستگی و استفاده از مد و لوازم آرایشی بودند اما این آفریقایی ها بودند که جهش بزرگ دیگری را در این زمینه رقم زدند و با استفاده از گیاهان متنوع و طبیعی ، وسایل آرایشی و خوشبوکننده های فراوانی را تولید کردند .

در قرون وسطی و عصر رنسانس افزایش میزان استفاده از وسایل آرایشی ادامه داشت و به تدریج ماسک های صورت نیز متداول گردید ؛ بطور کلی در مقاطعی اوج استفاده از آرایش بود به حدی که چهره ها کاملا متفاوت می نمود و در مقاطعی گرایش به ابزار آرایشی به حدی کاهش یافت که حتی برای سرخی صورت ها نیز از روشهای طبیعی و دردآور استفاده می شد .

و سر انجام در اوایل قرن نوزدهم میلادی بود که تولید لوازم آرایشی به عنوان یک صنعت مطرح شد و واحد های صنعتی اقدام به تولید آنها نمودند و تا به امروز این سیر تکاملی ادامه پیدا کرده است و روز به روز بر تنوع و کیفیت محصولات آرایشی افزوده می شود .

اما بیان این موضوع اهمیت دارد که همواره افراد سودجویی بوده اند که بدون توجه به سلامت دیگران و کیفیت تولید ، به منافع شخصی و اقتصادی پرداخته اند ؛ به همین دلیل در مطالب بعدی درباره استاندارد ها و روشهای انتخاب درست محصولات آرایشی بیشتر خواهیم پرداخت .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت