درباره رژ گونه


رژ گونه در انواع پودری و مایع (کرم و ژل) تولید می شود و البته نوع پودری آن پر مصرف تر است چراکه جلوه طبیعی تری دارد، به راحتی جذب پوست می شود و مناسب پوست های معمولی و چرب است اما با جذب چربی پوست ، رنگ خود را به تدریج از دست می دهد.

در مقابل رژگونه های مایع دوام بیشتری دارد و برای پوست های خشک مناسب تر است و طراوت بیشتری به آرایش صورت می دهد ، اما به راحتی جذب نمی گردد و طبیعی جلوه نمی کند .

برای برجسته تر کردن گونه ، بهتر است از دو رنگ رژ گونه نزدیک به هم استفاده شود؛ به این صورت که رژ گونه کمرنگ تر از کنار بینی تا نزدیک گوش کشیده شود و رژ گونه پررنگ تر روی آن و تنها تا روی استخوان گونه امتداد یابد .

برای استفاده از رژ گونه های پودری روشن از قلم موی بادبزنی استفاده گردد تا بصورت یکنواخت و طبیعی پخش شود؛ و برای رنگ های تیره تر، فرچه های استوانه ای پرمو و کوچک بکار رود؛ برای رژ های مایع نیز از انگشتان دست برای پخش کردن روی پوست استفاده شود .

در تولید برخی از رژ گونه ها از مشتقات نفتی نامرغوب استفاده می شود که برای پوست صورت های حساس سبب جوش زدن می شود و لازم است در انتخاب آن دقت کرد؛ رژ گونه های خیلی تیره نیز باعث افزایش جذب نور آفتاب و لکه دار شدن پوست صورت می گردد .

به یاد داشته باشید که رژ گونه آخرین مرحله آرایش است و لازم است آرایش گونه های صورت، کاملا شبیه و قرینه انجام شود و در انتخاب رنگ رژ گونه ، به رنگ چشم و رنگ پوست ، توجه گردد .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت