نکات بهداشتی آرایشگاه


سالن های زیبایی و آرایشگاه ها از اماکن عمومی هستند که به دلیل اهمیت نوع فعالیت و تنوع مشتریان، همواره تحت نظارت و بازرسی کارشناسان وزارت بهداشت هستند .

تماس وسایل آرایشی و پیرایشی با پوست و موی بدن ، احتمال انتقال سریع بیماری و یا آلودگی را فراهم می کند بنابراین لازم است تا حد امکان از وسایل یک بار مصرف استفاده شود ، ضمنا وسایل فلزی بعد از استفاده با کمک دستگاه، گندزدایی گردد ؛ گهگاه نیز تماس اجسام نوک تیز مانند قیچی یا موچین سبب زخم یا برش پوست و تماس با خون می شود؛ در این مواقع لازم است وسیله آلوده شده توسط حرارت مستقیم، ضد عفونی شود .

با توجه به اینکه پیش بند با پوست گردن در ارتباط است، باید برای هر فرد تعویض گردد و بعد از استفاده ، توسط محلول های ضدعفونی شسته و اتو شود ؛ همچنین شستشوی سر پیش از کوپ ، استفاده آرایشگر از ماسک و دستکش ، و حوله یک بار مصرف ؛ روش های ساده جلوگیری از انتقال بیماری و آلودگی است .

نکته مهم دیگر که لازم است مشتریان بدانند اینکه استفاده از موم و یا نخ اصلاح مشترک برای حذف موهای زائد بدن و صورت ، می تواند باعث انتقال بیماری های پوستی شود .

لازم به یادآوری است هرگونه فعالیت مرتبط با حوزه پزشکی (داروهای لاغری و چاقی ، تزریق ژل و بوتاکس ، لیزر پوست و غیره) در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی تخلف محسوب می گردد و در صورت بروز مشکل و شکایت مشتریان، تبعات قانونی و قضایی خواهد داشت .

سخن آخر با مشتریان ؛ آرایشگر و یا سالن زیبایی را با دقت و شناخت انتخاب کنید و تا حد امکان وسایل شخصی آرایشی خود را در آرایشگاه ها همراه داشته باشید .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت