مواد غذایی مفید - قسمت دوم


بخش قابل توجهی از پوست را پروتئینی به نام کلاژن تشکیل داده است که همراه با افزایش سن و عوامل دیگری نظیر گرمای شدید ، اشعه و آلودگی؛ کاهش می یابد و سبب بروز پیری و یا چروکیدگی پوست می گردد .

یکی از روشهای افزایش میزان کلاژن تزریق است، اما به گفته متخصصان و کارشناسان پوست؛ روش سالم تر و طبیعی تر ، مصرف ویتامین C می باشد که باعث فراهم شدن شرایط تولید کلاژن می گردد و مشکلاتی نظیر چروکیدگی، لکه های تیره و جای زخم را به تدریج برطرف می سازد .

از جمله مواد غذایی سرشار از ویتامین C می توان به مرکبات ، سیب زمینی ، انبه ، جگر ، سبزیجات دارای برگ های سبز تیره ، خیار ، گوجه فرنگی ، هویج و بسیاری دیگر از میوه های رنگ دانه دار اشاره کرد .

از دیگر عوامل حفظ طراوت و سلامت پوست ، مصرف آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان در بسیاری از مواد غذایی یافت می شود اما مواد غذایی نظیر انواع مغز آجیل ها ( به طور خاص بادام ) ، توت ، تمشک ، پیاز ، بادمجان ، فلفل قرمز ، زغال اخته و کنگر ؛ سرشار از آنتی اکسیدان است .

علاوه بر موارد عنوان شده ، لازم به بیان است مصرف روزانه چای سبز تاثیر مثبت و شگفتی بر پوست خواهد داشت و در نقطه مقابل به یاد داشته باشید مواد دارای میزان کافئین بالا، سبب خشک شدن و پیری پوست می گردد .


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت