از ماسک خیار بیشتر بدانید


خاصیت آبرسانی بالای خیار و در نتیجه خنک کنندگی ، رطوبت و لطافت پوست سبب شده تا ماسک خیار به عنوان یک راه حل ساده و تاثیرگذار برای خیلی از مشکلات پوستی باشد .

همچنین اگر تیرگی و یا پف های دور چشم، جوش های سر سیاه و یا خشکی پوست شما را آزار می دهد؛ استفاده منظم از ماسک خیار می تواند راهکار مناسبی برای مقابله با آن باشد .

روش استفاده : یک خیار با پوست را تمیز شسته و آنرا ریز رنده کنید؛ پوست صورتتان را به مایع آب خیار به دست آمده آغشته نمایید و صبر کنید تا آب خیار روی پوست خشک شود .

مدت زمان مناسب برای ماندن ماسک میوه روی پوست صورت حدود 20 دقیقه است و لازم است پس از آن صورت را با آب ولرم شسته و با حوله لطیف خشک نموده و حتما بعد از آن، از کرم مرطوب کننده استفاده شود.

نکته مثبتی که در مورد ماسک خیار وجود دارد اینکه، استفاده از آن برای هر پوستی بلامانع است، در حالیکه استفاده از ماسک برخی از میوه ها باید متناسب با خشکی یا چربی پوست انتخاب شود .

مطلب ارائه شده ، آسان ترین روش ساخت و بهره بردن از ماسک خیار بود؛ همچنین می توان در آن از ترکیبات دیگری نظیر برگ نعنا ، شکر ، سفیده تخم مرغ ، گلاب و غیره استفاده کرد که هر یک خواص و شاید حساسیست هایی همراه داشته باشد، به همین دلیل توصیه می گردد پس از آماده کردن ماسک و قبل از تماس با پوست صورت، کمی از آن را به پوست نواحی دیگری نظیر بازو آغشته نموده و از عدم حساسیت آن مطمئن شوید.


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت