برای پوست های خشک


برای بانوانی که دارای پوست خشک هستند، رعایت نکاتی قبل و در هنگام آرایش کردن مفید خواهد بود که در زیر به بعضی از آنها می پردازیم.

استفاده از پودرهای آرایشی روی پوست های خشک، باعث افزایش خشکی و پوسته شدن صورت می گردد و فقط برای حذف براق بودن برخی نواحی مانند پیشانی توصیه می شود.

رژ لب های با ماندگاری طولانی برای لب های خشک توصیه نمی گردد و در مقابل رژ لب های مایع جایگزین مناسبی برای آنها خواهد بود.

برای کاهش خشکی پوست صورت، از کرم های غلیظ و یا مرطوب کننده ها بیشتر استفاده کنید و مصرف لوسیون ها را کاهش دهید تا رطوبت پوست شما افزایش یابد.

استفاده روزانه از کرم های مرطوب کننده و همچنین قبل از آرایش، باعث کاهش خشکی پوست و دوام بیشتر آرایش صورت می گردد.

برای شستشوی پوست خشک از آب ولرم استفاده کنید چراکه آب داغ سبب حذف چربی پوست می شود همچنین بهتر است زمان استحمام را کمتر از ده دقیقه کنید، در ضمن به جای استفاده از پارچه بافت های نظافتی از دست خود استفاده نمایید و به آرامی و بصورت دایره وار این کار را انجام دهید تا از ایجاد التهاب و آسیب پوست جلوگیری شود.

به یاد داشته باشید که اکثر صابون ها دارای موادی هستند که استفاده از آنها برای پوست های خشک نامطلوب است و سبب کاهش چربی پوست می شود؛ در مقابل صابون های گلیسیرینه می تواند جایگزین مناسبی باشد.

و بالاخره اینکه، بخشی از سلامتی و اعتدال پوست به نوع تغذیه وابسته است؛ برای پوست های خشک، مصرف آب ، ویتامین ب و عسل مفید خواهد بود.


تمامی حقوق برای " گروه آرایش ایران" ، ARAYESHIRAN.COM محفوظ است

مسئولیت کیفیت ، هزینه و نحوه ارائه خدمات صرفا بر عهده سالن های زیبایی و آرایشگران محترم می باشد || کلیه فعالیت های این سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است

آرایشگاه ، آرایشگر ، سالن زیبایی ، موی سر ، وکس صورت ، اپیلاسیون ، آرایش ، ابرو ، زیبایی ، عروس ، ناخن ، صورت